Sunucunun Kesilen Parmağı İş Kazası Olarak Bildirildi

Kazanın büyüğü küçüğü olmaz. En önemlisi de iş kazalarının büyüklüğüne bakılmadan yetkililere bildirilmesidir.

İş kazaları denince akla ilk gelen sanayi siteleridir. Haklı olarak yapılan işlerin ve kullanılan makinaların tehlikeli olması nedeniyle, ağır işlerde daha çok kaza görülür. Ancak bu diğer sektörlerde ve işlerde kaza olmayacağı anlamına gelmemektedir. Son derece sıradan kazalar, heryerde, kolaylıkla görülebilir. Önlem almama ve yeterince dikkat etmeme, kazalara davetiye çıkarmaktadır.

İşte bu gerçeği gözler önüne seren tatsız bir olay, İsveç’te yaşandı.

İsveç Televizyonu’nda bir çocuk programı sunucusu, her zaman söylenen bir repliği tekrarladı ve çocuklara ‘bu işi kendi başınıza yapmayın’ dedi. Ve daha sonra bir patatesi doğrarken parmağının ucunu da olduğu gibi kesti.

Sveriges Kanalı’nın Malmö stüdyosunda canlı olarak yayınlanan ‘Andedraktstavlingen’ adlı bir programda patates doğrarken dikkatsiz davranan sunucu, sol elinin orta parmağının tam ortasına bıçağı sertçe vurunca tırnağı ve parmağının ucu olduğu gibi kesildi.

Ardından bu olay, son derece küçük bir kaza olmasına rağmen hemen İsveç Çalışma Ortamı Kurumu yetkililerine yazılı olarak bildirildi. Sunucu yarım zamanlı olarak SVT’de çalışıyordu.

Ayrıntılı bilgi