Biz

  Bilgi, paylaşıldıkça zenginleşir. Bu ilkemiz, uzun yıllardır, iş sağlığı güvenliği alanındaki bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmakta sınır tanımamamıza yol açmıştır. 2001 yılından bu yana, isguvenligi.net sitemize tüm yazılarımızın yanında, mevzuat, arşiv tarama vb çalışmalarımızı da koymaktayız. Onun içindir ki, bu site ayda 20 000′ ‘in üzerinde ziyaretçi almaktadır.

  Fişek Enstitüsü, bir şablona, tekrara dayanan çalışmalar değil; her işyerini kendi özgün koşulları içerisinde ele alan bir “sağlık güvenlik çevre (SEÇ)” yaklaşımını benimser.

    Biz bunu şu kısa tümceyle özetliyoruz : “Biz konfeksiyon değil butik çalışma yapıyoruz”.

    Bunu sağlarken, geniş ve deneyimli uzman kadrosu kadar geçmiş deneyim ve başarılarından güç almaktadır.

    Türkiye’nin dev sanayi kuruluşları (Mercedes Benz Türk, Türk Pirelli, Arçelik, Coca Cola, Yiğit Akü, İnci Akü…) ile yürüttüğü kısa veya uzun erimli programlarla, hem ülkemiz çalışma ortamına katkıda bulunmuş ve hem de deneyimlerini zenginleştirmiştir. Bu çizgi gelişerek sürmektedir.

    Fişek Enstitüsü, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki Türkiye’nin tek ve en uzun soluklu dergisini yayınlamaktadır. Çalışma Ortamı dergisi, kesintisiz ve gecikmeler olmaksızın yaşanılan 21 yılı tamamlamış ve 130. sayısına ulaşmıştır. İnternet üzerinden de tüm arşivine ilgilenen aboneleri ulaşabilmektedir.

   Fişek Enstitüsü, “işyeri ortak sağlık güvenlik birimi (OSGB)”, “çalışan çocuklara sağlık hizmeti sunumu”, “iş güvenliği sergievi” gibi hizmetleriyle ülkemizde İLK’lere imza atmıştır. Ayrıca oluşturduğu Yürüyen Klinik, Yürüyen Röntgen ve Yürüyen Odyometri araçlarıyla, hizmeti çalışanların ayağına kadar götürmektedir. Çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlarla yaptığı ortak çalışmalarla, bilimsel titizliği ve iş disiplinini çalışma yaşamına taşımaya özen göstermektedir.

Fişek Enstitüsü, kurduğu Çalışan Çocuklar Vakfı ile de çalışma yaşamının sosyal sorunlarına da el atmıştır. Türkiye’de çalışan çocuklar konusundaki tek vakıf olan bu kurum, bilimsel çalışmaları, yayınları, kütüphaneler yerleşkesi ve web sayfalarıyla bir uzmanlık kuruluşu olarak haklı bir saygınlık ve güven oluşturmuştur.

İş Güvenliği Hizmetlerimiz