İngiltere’de 19 Yaşında Bir İşçi Öldü

Slough kentinden bir genç, Windsor’da çalıştığı işyerinde bir kaza geçirerek hayatını kaybetti.

Grundfos Control Solutions adlı firmada, asistan tasarım mühendisi olarak çalışan Jake Herring, Pazartesi günü, Dedworth Caddesi’nde yer alan Fair Acres Industrial Estate’te ölümcül bir kaza geçirdi.

19 yaşına yeni giren ve Burnham Yüksek Okulu öğrencisi olan Herring, kaldırıldığı Wexham Park Hastanesi’nde yaşamını kaybetti.

Grundfos Control Solutions adlı firmanın pazarlama temsilcisi Linda Dingley, olanlardan dolayı büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyledi. Her zaman mutlu görünen ve biraz utangaç olan Jake’in herkes tarafından çok sevildiğini, şirket içerisinde kısa sürede birçok arkadaş edindiğini ve şirket olarak gelecekte kendinden büyük beklentileri bulunduğunu belirten Dingley, Jake’in 15 kişilik bir ekibin içinde çalıştığını ve yakın çalışma arkadaşları ile birlikte bir aile olduklarını, bu nedenle Pazartesi gününden beri çalıştıkları alanda işlerin durdurulduğunu ve bu sayede arkadaşlarının onun anısına birlikte toplanma fırsatı bulduklarını sözlerine ekledi.

Ekim ayından beri aynı firmada çalışan Herring, panel üretiminde yardım ediyordu. Çalışma alanının Pazartesi günü tekrar açılacığını belirten yetkililier, yakın çalışma arkadaşlarının olayın etkisinden kurtulmak amacıyla destek aldığını açıkladı.

Thames Valley Polisi tarafından başlatılan soruşturma, Sağlık ve Güvenlik müfettişleriyle ortak olarak sürdürülüyor. Cuma günü ölüm nedeni ile ilgili daha ayrıntılı bir açıklama yapılacak.

Ayrıntılı bilgi