İstanbul’da Korkutan Patlama

İstanbul Sultanbeyli’de bir fabrikanın önünde bulunan yakıt tankerinde patlama meydana geldi. Yapılan açıklamada itfaiyenin zamanında müdahalesinin faciayı önlediği bildirildi.

Ayrıntılı bilgi

Çin’de Fabrikada Patlama: 5 Ölü

Çin’in doğusundaki Şandong eyaletindeki bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü.

Ayrıntılı bilgi

Stadyum İnşaatında 6 İşçi Yaralandı

Gaziantep’te yapımı devam eden stadyum inşaatında kalorifer kazanı patladı, 6 işçi yaralandı.

Ayrıntılı bilgi

Residence Şantiyesinde Yangın

İstanbul Ataköy’de temel kazma çalışmaları devam eden residence şantiyesinde yangın çıktı. İşçilerin müdahalesiyle söndürülen yangın nedeniyle bölgede yoğun siyah duman oluştu.

Ayrıntılı bilgi

Manisa’da Feci İş Kazası

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada gece geç saatlerde çalıştığı makineyi temizlemek isteyen bir işçi hayatını kaybetti.

Ayrıntılı bilgi

Sigortasız Çalıştırılan Çocuk İşçinin Parmakları Koptu

İstanbul Beylikdüzü’nde, bir işyerinde 17 yaşındaki çocuk işçi elini makineye kaptırdı. İşvereni tarafından sigortasız çalıştırılan çocuk, kazanın ardından hastaneye kaldırıldı.

Ayrıntılı bilgi

Türk Büyükelçiliği İnşaatına Roket

Somali’de Türk büyükelçiliği binası inşaatına düzenlenen roketli saldırıda 2 Türk işçi yaralandı. İşçileri almak için Türkiye’den ambulans uçak gönderildi.

Ayrıntılı bilgi

Rezidans İnşaatında Kaza

İstanbul’da Ali Sami Yen Stadı yerine yapılan dev rezidans projesi inşaatında genç bir işçi, inşaat sepetinin halatının kopması sonucu 15. kattan yere çakıldı.

Ayrıntılı bilgi

Gebze’de Korkutan Yangın

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde, hızlı tren hattının bitişiğindeki ahşap palet fabrikasında çıkan yangın büyük korku yarattı.

Ayrıntılı bilgi

Kocaeli’de Fabrika Yangını

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki bir fabrikada henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangın nedeniyle fabrikada büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Ayrıntılı bilgi