Servisler Çarpıştı: 2 Ölü, 35 Yaralı

Bursa’nın Karacabey İlçesi yakınlarında taşımalı eğitim için köyden öğrenci almaya giden servis midibüsü ile Mudanya’daki bir fabrikaya işçi taşıyan servis midibüsü çarpıştı. Kazada 1 kişi öldü, yaklaşık 30 kişi yaralandı.

Ayrıntılı bilgi

İşçi Servisi Devrildi: 12 Yaralı

İzmir’in Bergama İlçesi’nde, bir firmada çalışan işçileri taşıyan servis midibüsü, iddiaya göre şoförün uyuklaması üzerine kontrolden çıkıp şarampole düştükten sonra beton direğe çarparak durdu. Kazada, 1’i ağır 12 kişi yaralandı.

Ayrıntılı bilgi

Sanayi Sitesinde Patlama

İzmit’te Körfez Sanayi Sitesi’nde yanıcı madde taşıyan bir tankerde bakım yapıldığı sırada genleşme sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı.

Ayrıntılı bilgi

Ankara OSTİM’de Patlama: 5 Yaralı

Ankara Ostim’de bir LPG montaj istasyonunda meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 5 kişi yaralandı.

Ayrıntılı bilgi

Mecidiyeköy’de Asansör Kazası Yine Can Aldı

10 işçinin asansör kazasında can verdiği Mecidiyeköy’deki Torunlar İnşaat’ın yan tarafında bulunan Quasar İnşaat’ın 6. katındaki asansör boşluğuna düşen bir işçi, eksi 7’nci kat zeminine çakılarak hayatını kaybetti.

Ayrıntılı bilgi

Sanayi Sitesinde İşyeri Yangını

Aydın’ın Didim İlçesi’nde, sanayi sitesi içerisindeki boş işyerinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Ayrıntılı bilgi

İşçi Servisi Kaza Yaptı: 16 Yaralı

Karaman’da bir bisküvi fabrikasında çalışan işçileri taşıyan servis minibüsünün kamyonete arkadan çarpmasıyla meydana gelen kazada 16 kişi yaralandı.

Ayrıntılı bilgi

İşçiyi Direk Yaptılar

Afyonkarahisar’da kar temizleme çalışmaları sırasında yolu kapatmak için emniyet şeridinin bir ucunun taşeron firma işçisinin koluna bağlanması tepkiyle karşılandı.

Ayrıntılı bilgi

Son Mesai Gününde İş Cinayetine Kurban Gitti

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde maden ocağında çalışan 51 yaşındaki bir işçi, 200 kiloluk kaya parçasının altında kalarak yaşamını yitirdi. Evli ve 3 çocuk babası işçinin emekliliğe hak kazandığı ve kazanın son mesai gününde meydana geldiği öğrenildi.

Ayrıntılı bilgi

‘Öğle Mesaisinde Yemekteyim’ Diyen Doktorun Ayağını Kırdılar

Mardin Aile Sağlık Merkezinde görevli doktor, iğne yaptırmaya gelen hasta yakınlarına “yemek yiyorum öğle tatilindeyim” deyince dövüldü. Ayağı kırılan doktor, Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılırken, sağlık çalışanları ise saldırıyı protesto etti.

Ayrıntılı bilgi