Rezidans İnşaatında Ölüm

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bir rezidans inşaatının 14. katındaki iskelenin çökmesi sonucu demir ve kalasların üzerine düşen işçi hayatını kaybetti. Arkadaşlarının öldüğünü öğrenen işçiler, gözyaşlarına boğuldu.

Ayrıntılı bilgi

Hastane Önünde Patlama

Ankara’da, İbni Sina Hastanesi’nin önünde tıbbi atık taşıyan kamyonda gaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Patlamada 1 kişi yaralanırken, etrafa kimyasal madde saçıldı. Neyse ki herhangi bir risk saptanmadı. İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çıkan yangın ise kısa süreli paniğe yol açtı.

Ayrıntılı bilgi

İnşaat Çöktü: 1 Ölü

Gaziantep’te kentsel dönüşüm alanında inşaat halindeki konutların zemin katındaki dükkanlara asma kat yapılırken beton dökülen çelik profiller yıkıldı. Olayda beton altında kalan 25 yaşındaki işçi hayatını kaybetti.

Ayrıntılı bilgi

Şile’de Teleferikte Mahsur Kalan İki İşçi Kurtarıldı

Şile Kalesi restorasyonunda çalışırken teleferikte mahsur kalan 2 kişi helikopterle kurtarıldı.

Ayrıntılı bilgi

Gümrük Binasında Yangın

İstanbul’da Halkalı Gümrük Müdürlüğü’ne ait depo binasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Binanın kullanılamaz hale gelmesine neden olan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Ayrıntılı bilgi

Eskişehir’de Göçük

Eskişehir’de alt yapı çalışmaları sırasında toprak kayması sonucu devrilen kamyonun sürücüsü yaralandı.

Ayrıntılı bilgi

TPAO Tesislerinde Patlama: 1 Yaralı

Adıyaman’ın Kahta İlçesi’ndeki Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Karakuş tesislerinde gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamada 25 yaşındaki mühendis yaralandı.

Ayrıntılı bilgi

Öğretmene Okul Bahçesinde Dayak

Bursa’da da bir öğretmen tartıştığı bir öğrencinin ailesi tarafından okul bahçesinde dövüldü.

Ayrıntılı bilgi

İşçilerin Patronu İnşaattan Düştü

İstanbul Şişli’de eski likör fabrikasının yerine yapılan inşaatın 12. katından düşen kişi yaşamını yitirdi. Kaza, bir buçuk ay önce 10 işçinin öldüğü inşaatın hemen yanında meydana geldi.

Ayrıntılı bilgi

İzmir’de de Asansör Kazası

İstanbul’da 10 kişinin hayatının kaybettiği asansör faciasından tam 40 gün sonra benzer bir kaza İzmir’de yaşandı. Karşıyaka ilçesinde bir inşaatta asansörün 10′uncu kattan düşmesi sonucu 4 işçi ağır yaralandı.

Ayrıntılı bilgi