Su Pompası Götürürken Devrildi

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında mahsur kalanların kurtarılması için İstanbul’dan gönderilen “Ahtapot” isimli aracın devrilmesinin ardından bir kaza daha meydana geldi. Manisa’dan su tahliye pompası getiren kamyon, ilçe yakınlarında devrildi.

Ayrıntılı bilgi

Gücü Tükenince Düşüp Öldü

Adana’da 50 yaşındaki Ömer Sönmez, çalıştığı inşaatın 6’ncı katında duvar örerken dengesini kaybedince tuğla taşıyan yük asansörüne asılı kaldı. Sönmez, gücü tükenince düşüp öldü.

Ayrıntılı bilgi

Maden Ocağında Göçük: 18 İşçi Mahsur

Karaman’ın Ermenek İlçesi’ndeki Pamuklu Köyü yakınlarındaki kömür ocağındaki göçükte işçiler mahsur kaldı.

Ayrıntılı bilgi

Rezidans İnşaatı İşçiye Mezar Oldu

Adana’da, rezidans inşaatında çalışan bir işçi, 15. kattan asma kata düşerek hayatını kaybetti.

Ayrıntılı bilgi

Ankara OSTİM’de Patlama: 9 Yaralı

Ankara’da İvedik’te bulunan organize sanayi bölgesindeki bir iş yerinde patlama oldu. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Gaz dolumu sırasında olduğu belirtilen patlamada ilk belirlemelere göre 9 kişi yaralandı.

Ayrıntılı bilgi

Soma’daki Maden Ocağında Yangın

Geçtiğimiz Mayıs ayında facianın yaşandığı maden ocağındaki yangın nedeniyle, çalışanlar tahliye edildi.

Ayrıntılı bilgi

Rezidans İnşaatında Ölüm

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bir rezidans inşaatının 14. katındaki iskelenin çökmesi sonucu demir ve kalasların üzerine düşen işçi hayatını kaybetti. Arkadaşlarının öldüğünü öğrenen işçiler, gözyaşlarına boğuldu.

Ayrıntılı bilgi

Hastane Önünde Patlama

Ankara’da, İbni Sina Hastanesi’nin önünde tıbbi atık taşıyan kamyonda gaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Patlamada 1 kişi yaralanırken, etrafa kimyasal madde saçıldı. Neyse ki herhangi bir risk saptanmadı. İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çıkan yangın ise kısa süreli paniğe yol açtı.

Ayrıntılı bilgi

İnşaat Çöktü: 1 Ölü

Gaziantep’te kentsel dönüşüm alanında inşaat halindeki konutların zemin katındaki dükkanlara asma kat yapılırken beton dökülen çelik profiller yıkıldı. Olayda beton altında kalan 25 yaşındaki işçi hayatını kaybetti.

Ayrıntılı bilgi

Şile’de Teleferikte Mahsur Kalan İki İşçi Kurtarıldı

Şile Kalesi restorasyonunda çalışırken teleferikte mahsur kalan 2 kişi helikopterle kurtarıldı.

Ayrıntılı bilgi