ABD’de Büyük Çevre Felaketi… Doğal Yaşam Felç Olacak

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşanan petrol sızıntısı Santa Barbara kıyılarındaki yaşamı tehdit ediyor. ABD’li yetkililer 21 bin varil petrolün okyanusa sızdığını açıkladı.

Ayrıntılı bilgi

19 Mayıs Tatilinde Çalışırken Öldü

Niğde’de 18 yaşındaki lise öğrencisi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anama, Gençlik ve Spor Bayramı tatilini fırsat bilip okul harçlığını kazanmak için çalıştığı inşaatta yüksek gerilim hattına kapılıp 9’uncu kattan düşerek yaşamını yitirdi.

Ayrıntılı bilgi

Yine Maden Yine Göçük: 1 İşçi Öldü

Zonguldak’ta, özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte 43 yaşındaki maden işçisi hayatını kaybetti.

Ayrıntılı bilgi

Tünel inşaatında göçük: 1 işçi mahsur

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde yapımı devam Hidroelektrik santralinin (HES) tünel inşaatında göçük meydana geldi. Tünel içerisinde çalışırken göçükte mahsur kalan 1 işçinin kurtarılması için bölgeye ekipler sevk edildi.

Ayrıntılı bilgi

Yine Maden Faciası: 2 İşçi Öldü, 3 İşçi Yaralı

Burdur’un Yeşilova İlçesi’ndeki krom madeninde meydana gelen gaz sızıntısı sonucu zehirlenen 2 işçi yaşamını yitirdi, 3 işçi hastanelik oldu.

Ayrıntılı bilgi

Önce Toz Bulutu Yükseldi, Sonra Birden Çöktü

Konya’da mısır ekili bir tarlada yaklaşık 7 metre çapında, 30 metre derinliğinde obruk (çökme sonucu oluşan derin çukur) işçilerin tarlada çalıştığı sırada bir anda oluştu.

Ayrıntılı bilgi

THY’de Korkunç Ölüm! Kafası Flapların Arasına Sıkıştı

Türk Hava Yolları’nın (THY) Boeing B777 bakımı sırasında bir teknisyen flapların arasına sıkıştı; hayatını kaybetti.

Ayrıntılı bilgi

Beylikdüzü’nde Yangın

Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi’nde bulunan Bakırcılar Sanayi Sitesi içindeki bir terlik imalathanesinde yangın çıktı. Mahsur kalan kişi için itfaiye seferber oldu, hareketli dakikalar yaşandı.

Ayrıntılı bilgi

Veliden Öğretmene Tekme Tokat Dayak

Konya’da bir sınıf öğretmeni, derste sürekli rahatsızlık verdiği öne sürülen 7’nci sınıf öğrencisinin oturma düzenindeki yerini değiştirdiği iddiasıyla, okulun koridorunda öğrencinin annesi ve teyzesi tarafından tekme ve tokat dövüldü. Diğer öğrencilerinin gözleri önünde meydana gelen olay, okulun güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

Ayrıntılı bilgi

Tekstil Fabrikasında Yangın

Tekirdağ’ın Ergene İlçesi’ndeki tekstil fabrikasının kazan dairesinde çıkan yangın paniğğe neden oldu. İtfaiye ekiplerince söndürülen yangında kazanlar kullanılmaz hala gelirken, biri itfaiye eri 3 kişi yoğun dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Ayrıntılı bilgi